Isparta Uygulamalı Bilimleri Üniversitesi (ISUBÜ) resmen Mayıs 2018’de kurulmuş genç bir üniversite olmasına karşın, aslında geçmişi 1982’ye kadar giden köklü bir üniversitedir. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri haline gelen Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) yakın geçmişte ikiye bölünmüş ve ISUBÜ adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur. Neticede, yıllarca SDÜ çatısı altında eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürüten çeşitli akademik birimler, günümüzde ISUBÜ çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir.

 

2020 yılı itibariyle, 7 fakülte, 1, enstitü, 1 yüksekokul ve 17 meslek yüksekokulundan oluşan ISUBÜ yaklaşık 26.000 öğrencisyle etğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

 

 

ISUBÜ geçmişinden gelen güçlü bağları ve geleceğe dönük çabaları sayesinde, öğrencilerine ve çalışanlarına uluslararası hareketlilik olanakları sunmaktadır. Bu olanaklardan birisi de ERASMUS+ kapsamında gerçekleştirilen hareketlilik imkânlarıdır. Bu kapsamda halen 19 Avrupa ülkesinden, 51 ayrı üniversite ile ikili anlaşmamız mevcuttur. 

 

ERASMUS+ hareketliliğinden faydalanmak isteyen öğrenci ve çalışanlarımızın web sayfamızda yayımlanacak duyuruları takip edebilirler. Bu konudaki sorularınız hakkında erasmus@isparta.edu.tr adresine başvurabilirsiniz.

 

                   


 

 

 

 

 

 

 


 

erasmus ile ilgili görsel sonucu

 

 

european commıssıon logo ile ilgili görsel sonucu

 

ulusal ajans logo ile ilgili görsel sonucu